ترامپ: نمی خواهم صدها هزار نفر را در افغانستان بکشم

به گزارش وبلاگ بروز، رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی سالانه ضمن تاکید بر بازگرداندن نظامیان این کشور از افغانستان گفت که در پی کشتن صدها هزار نفر در افغانستان نیست.

ترامپ: نمی خواهم صدها هزار نفر را در افغانستان بکشم

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ بروز، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بدون ارائه جدول زمانی گفت که خواهان بازگرداندن نیروهای آمریکایی مستقر در افغانستان به آمریکا است.

به گزارش تسک اند پرپس، ترامپ که حملات هوایی در افغانستان را بطور بی سابقه ای افزایش داده، گفت: من در پی کشتن صدها هزار نفر در افغانستان نیستم، بسیاری از آن ها کاملاً بی گناه هستند؛ همچنین این وظیفه ما نیست که به عنوان نیروی پلیس دیگر کشورها فعالیت کنیم.

رئیس جمهور آمریکا اضافه کرد: ما در حال کار بر روی خاتمه دادن به طولانی ترین جنگ آمریکا و بازگرداندن نیروهایمان به خانه هستیم.

ترامپ در حالی بر بازگرداندن نیروهای آمریکایی از افغانستان تاکید دارد که مذاکرات زلمی خلیلزاد نماینده ویژه آمریکا برای صلح افغانستان با طالبان جریان دارد اما به دلیل آنچه طالبان خواسته های متعدد آمریکا و اختلافات کابل-واشنگتن خوانده، دو طرف هنوز به توافق نرسیده اند.

اخیراً نیز مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا گفته بود که پیش از امضای توافق، طالبان باید شواهد قابل اثبات را به واشنگتن ارائه کند که این گروه اراده و ظرفیت لازم برای کاهش خشونت ها را دارد.

ترامپ شهریور ماه سالجاری نیز بار دیگر تکرار کرد که به سرعت توانایی خاتمه جنگ 19 ساله در افغانستان را دارد، اما این شامل کشتن ده ها میلیون نفر از مردم خواهد شد.

وی تصریح نموده بود: در افغانستان اگر می خواستیم یک روش ویژه از جنگ را انجام دهیم، خیلی سریع پیروز می شدیم، اما ده میلیون نفر کشته می شدند و فکر می کنم این کار غیرضروری است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "ترامپ: نمی خواهم صدها هزار نفر را در افغانستان بکشم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: نمی خواهم صدها هزار نفر را در افغانستان بکشم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید