سرکرده جدید داعش اصالت عراقی دارد

به گزارش وبلاگ بروز، فارس نوشت: فرماندهی عملیات مشترک عراق می گوید نیروهای امنیتی هویت سرنموده جدید گروه تروریستی داعش را شناسایی نموده اند.

سرکرده جدید داعش اصالت عراقی دارد

فرماندهی عملیات مشترک عراق می گوید اطلاعات دست اول در خصوص سرنموده جدید گروه تروریستی داعش در اختیار دارد.

تحسین الخفاجی، سخنگوی این عملیات شامگاه آدینه (دهم آبان) گفت که دستگاه های امنیتی عراق اطلاعات اولیه از ابوابراهیم العاشمی القُرشی، سرنموده جدید داعش و لیست اطلاعاتی از بعضی افراد نزدیم به ابوبکر البغدادی، سرنموده معدوم این گروه تروریستی دارند.

او گفت: ابوابراهیم الهاشمی القرشی جزو افراد نزدیک به بغدادی نبود و او از افراد رده سوم داعش و اصالتاً عراقی است. با این حال، نامزدی وی برای [سرکردگی داعش] به این دلیل بود که سرنموده های نزدیک به بغدادی داعش در حمله هوایی اخیر کشته شده اند.

آمریکا یکشنبه این هفته (پنجم آبان) اظهار داشت که ابوبکر بغدادی به همراه سخنگوی داعش در حمله هوایی این کشور به مقر این گروه تروریستی در روستای باریشا استان ادلب کشته شده است.

گروه تروریستی داعش دیروز پنجشنبه (نهم آبان) طی بیانیه ای ضمن تأیید کشته شدن بغدادی، ابوابراهیم را خلیفه جدید و جانشین ابوبکر البغدادی معرفی کرد.

به گزارش شبکه سومریه، سخنگوی عملیات مشترک عراق در ادامه گفت: گروه تروریستی داعش از کنیه جدید و ناشناخته برای سرکده جدید خود استفاده نموده تا هویت آن همانند ابوبکر بغدادی ناشناخته بماند و فاش نشود.

این فرمانده عراقی گفت که در روزهای آینده نیروهای عراقی اطلاعات کافی و زیادی در خصوص سرنموده جدید داعش به دست خواهند آورد.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "سرکرده جدید داعش اصالت عراقی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرکرده جدید داعش اصالت عراقی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید