رضا قوی فکر: خبرنگارانی شیرین!

به گزارش وبلاگ بروز، رضا قوی فکر، روزنامه نگار پیشکسوت، سرعت انتقال خبر، حرمت گذاشتن به پیشکسوتان مطبوعات و رسانه و بی طرف بودن را از ویژگی های شاخص خبرنگاران برشمرد.

رضا قوی فکر: خبرنگارانی شیرین!

او در بیستمین سال فعالیت خبرگزاری دانشجویان ایران، از عبارت وبلاگ بروز، خبرگزاری دلنشین استفاده می کند و می گوید: در همه جای دنیا و در همه امور افراد و سازمان ها را با هم مقایسه می کنیم. می توان گفت، در بین خبرگزاری ها، وبلاگ بروز خیلی بی طرف کار می کند.

سخنگوی انجمن پیشکسوتان مطبوعات حرمت گذاشتن و ادای احترام به پیشکسوتان مطبوعات و رسانه را از ویژگی های مثبت این خبرگزاری توصیف می کند و می گوید: وبلاگ بروز به کسانی که قبل از خود این راه را رفته اند حرمت می گذارد، توصیه ام این است همچنان بی طرف و صادق بمانید و همچنان مخاطب را از خودتان بدانید.

رضا قوی فکر مهمترین خاطراتش با تکه های روزنامه عجین شده است؛ خاطراتی که پیش از روزنامه نگار شدن هم رد و پایشان جسته و گریخته روی صفحات کاهی روزنامه ها دیده می شود؛ رضا قوی فکر، روزنامه نگاری که 43 سال پیش، وقتی جوان 20 ساله ای بود، مسؤولیت کشیک شب حوادث روزنامه کیهان را بر عهده گرفت و حالا که 65 ساله است، مدیر مسؤول و سردبیر نشریه هزار نقش و سخنگوی انجمن پیشکسوتان مطبوعات است.

قوی فکر پیشتر در مصاحبه ای با وبلاگ بروز که در آن از خاطرات چهل سال فعالیت خود در عرصه مطبوعات گفته بود، یادآور شده بود: هشتم اردیبهشت 1333 در تهران و در خانواده ای سنتی فرهنگی و در دنیا به دنیا آمدم. پدرم اهل ادب و خوش نویس بود و آدم های باسواد را فقط افرادی می دانست که خط خوبی داشته باشند. با وجود اینکه نزدیک به 40 سال با پدرم تفاوت سنی داشتم، ولی بسیار با او احساس رفاقت و نزدیکی می کردم. پدرم همیشه اهل خواندن حافظ و سعدی و فردوسی بود، اما از همه جالب تر برایم روزهای سه شنبه بود که با کیهان بچه ها به خانه می آمدند. همان کیهانی که بعدها در آن استخدام شدم. وقتی که کیهان بچه ها را می دیدم، انگار دنیا را به من داده اند، دیگر حتی غذا خوردن هم یادم می رفت. به زیرزمین می رفتم و پشت یک میز قدیمی که انگار به جنگ دنیای دوم اختصاص داشت و روی یک صندلی لهستانی می نشستم و غرق تماشای کیهان بچه ها می شدم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "رضا قوی فکر: خبرنگارانی شیرین!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رضا قوی فکر: خبرنگارانی شیرین!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید