بیل گیتس 5 کتاب محبوبش در سال 2017 را معرفی کرد

به گزارش وبلاگ بروز به نقل از فوربس، بیل گیتس که به عنوان یکی از علاقه مندان جدی کتاب شناخته می گردد، هر از چند گاهی از بهترین کتاب هایی که خوانده است نام می برد و آنها را به دیگران معرفی می نماید. او که از کودکی به طور متوسط هر هفته یک کتاب می خواند می گوید: کتاب خواندن بهترین راه برای پاسخ دادن به کنجکاوی است. گرچه خیلی خوش شانس بوده ام که با افراد جالب زیادی آشنا شوم و جالب ترین جاها و مکان ها را در طول کارم ببینم، اما هنوز فکر می کنم کتاب ها بهترین راه برای کشف بهترین چیزهایی هستند که می تواند برای انسان جالب باشد.

بیل گیتس 5 کتاب محبوبش در سال 2017 را معرفی کرد

گیتس جدیدترین فهرست کتاب هایی را که خوانده منتشر کرد و 5 کتاب محبوبش در سال 2017 را معرفی نموده است.

در مجموعه ای که سال جاری مورد توجه او قرار گرفته یک کتاب زندگینامه ای، یک کتاب درباره مفهوم پناهندگی، کتابی درباره فقر آمریکایی ها از زاویه دید بحران در میلواکی و رمانی تاریخی درباره جنگ ویتنام جای دارند.

کتاب های محبوب بیل گیتس عبارتند از:

بهترین کاری که می توانیم بکنیم نوشته تای بوی

این رمان گرافیکی که گیتس آن را پرزرق و برق نامیده در اتاقی که نویسنده به جهان می آید آغاز می گردد. مادر او، که قادر نیست تماشا کند، بیرون می رود. او که دختر پناهندگانی از ویتنام است که سال 1978 به آمریکا رفتند، با تولد فرزند خودش اطلاعات بیشتر و درک بیشتری درباره والدینش کسب می نماید که مجبور شدند تا کشورشان را که توسط اشغال گران تصرف شده، ترک نمایند. گیتس این رمان را ترکیبی عالی از تم های جهانی می داند و تجربیات نویسنده را تحسین می نماید که می گوید؛ طبیعی است بسیاری از اختلالاتی که در کودکی او را دربرگرفته بود نتیجه مستقیم آن چیزی باشد که در ویتنام رخ داد.

رانده شده: فقر و سود در شهر آمریکایی نوشته متیو دزموند

این کتاب داستان فقر شدید کشور را از ورای داستان هایی از مردمی روایت می نماید که قادر نیستند تا اجاره خانه هایشان را بپردازند و اغلب از خانه هایشان بیرون رانده می شوند. گیتس این کتاب را تصویری درخشان از زندگی آمریکایی ها در فقر می خواند. نویسنده کتاب، جامعه شناسی از دانشگاه پرینستون و بنیانگذار بنیاد گیتس است و جایزه پولیتزر کتاب غیرداستانی سال جاری را برای همین کتاب دریافت نموده است. وی 18 ماه در دو محله فقیرنشین سفیدپوست و سیاهپوست میلواکی زندگی کرد تا بتواند به صورت مستند زندگی این مردم فقیر را تصویر کند. گیتس می نویسد: این کتاب درباره این است که وقتی خیلی فقیر هستی، پیدا کردن خانه و نگه داشتن آن چقدر سخت است.

باورم کن: خاطراتی از عشق، مرگ و مرغ های جاز نوشته ادی ایزارد

گیتس شگفت زده می نویسد: به تازگی کشف نموده ام که نقاط مشترک زیادی با یک فرد بامزه، کمدین، یکپارچه ساز، دونده خیلی سریع ماراتون و خلبان از بریتانیا دارم. بنیانگذار مایکروسافت مشابهت هایی با ایزارد می بیند: به عنوان یک بچه، ادی عجیب و غریب و ناخوشایند بود و دست خط وحشتناکی داشت ولی در ریاضی خوب بود، بسیار مشتاق یادگیری چیزهایی بود که برایش جالب بودند و در 19 سالگی کالج را ترک کرد تا به رویاهایش جامه عمل بپوشاند و مادری دوست داشتنی داشت که وقتی خیلی جوان بود از بیماری سرطان درگذشت. با وجود همه مشابهت ها یا تفاوت های بین این دو، گیتس می گوید در چندین مورد وقتی داشت این کتاب را می خواند قاه قاه به خنده افتاد.

طرفدار نوشته ویت تان نگوین

دیگر کتاب برنده جایزه پولیتزر این بار در بخش داستانی و نخستین تجربه رمان نویسی نویسنده اش، داستان یک کمونیست از ویتنام شمالی را روایت می نماید که مامور دوجانبه و مرتبط با ارتش ویتنام جنوبی و متحدان آمریکایی آنهاست. پس از سقوط سایگون، او مانند بسیاری از ویتنامی ها در کالیفرنیا زندگی می نماید و در میان پناهندگان دیگر به جاسوسی می پردازد و گزارش آنها را که با جوهر نامرئی نوشته شده برای رییس خود در ویتنام می فرستد. این کتاب تاثیری عمیق در گیتس گذاشته و او که نخستین بار ویتنام را سال 2006 دید، چشم انداز ویتنامی تری نسبت به جنگ پیدا کرد.

انرژی و تمدن: یک تاریخ نوشته واسلاو اسمایل

گیتس درباره این که طرفدار کار پروفسور انرژی کانادایی- چک باشی کاملا شناخت دارد و می نویسد: من منتظر کتاب جدید اسمایل بودم ؛ همانطور که خیلی ها منتظر فیلم بعدی جنگ ستارگان هستند. وی می افزاید این کتاب نشان می دهد چگونه انسان ها احتیاج به انرژی ای دارند که تاریخ را شکل داد و آینده را شکل می دهد و می گوید این یک کتاب حجیم است، اما او قول می دهد که در خاتمه شما حس کنید فردی باهوش تر و با اطلاعات بیشتر درباره انرژی جدید و نوآوری هایی برای تمدن هستید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "بیل گیتس 5 کتاب محبوبش در سال 2017 را معرفی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیل گیتس 5 کتاب محبوبش در سال 2017 را معرفی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید