داروی ایرانی آنفولانزا وارد چرخه توزیع شد

به گزارش وبلاگ بروز، سخنگوی سازمان غذا و دارو از ورود داروی اسلتامیویر فراوری داخل به زنجیره توزیع دارو اطلاع داد.

داروی ایرانی آنفولانزا وارد چرخه توزیع شد

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ بروز، کیانوش جهانپور سخنگوی سازمان غذا و دارو از ورود داروی آنفولانزا بنام ژنریک اسلتامیویر فراوری یک شرکت داخلی به بازار اطلاع داد و گفت: 700 هزار عدد کپسول اسلتامیویر فراوری داخل به زنجیره توزیع داروی کشور وارد شد.

جهانپور اضافه نمود: پیش از این نیز بیش از 1.300.000 کپسول اسلتامیویر خارجی بصورت فوریتی وارد شده بود که ظرف هفته های گذشته در شبکه بهداشتی کشور و داروخانه های منتخب توزیع شده بود و با ورود محصول فراوریی شرکت ایرانی و برنامه فراوریی این شرکت، عملا دپوی استراتژیک اسلتامیویر تا ماه های ابتدایی سال 99 نیز فراهم شده است.

وی در ادامه تاکید نمود: اولویت وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو، سلامت هموطنان و تامین لوازم آن است و در راستای حمایت از کالای ایرانی، دارو و تجهیزات پزشکی مورد احتیاج از محل فراوری داخلی تامین خواهد شد و مادامیکه فراوری مشابه داخلی به هنگام و به کفایت در بازار موجود باشد، اجازه واردات داده نخواهد شد و در این رابطه همدلی، همراهی و هماهنگی مطلوبی میان نظام سلامت، دستگاه های اجرایی و نهاد های نظارتی از جمله سازمان بازرسی کل کشور و ... برقرار است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "داروی ایرانی آنفولانزا وارد چرخه توزیع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داروی ایرانی آنفولانزا وارد چرخه توزیع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید