پیست اسکی کوهرنگ پذیرای گردشگران کشور

به گزارش وبلاگ بروز، رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان کوهرنگ از آغاز به کار پیست اسکی این شهرستان، از اواسط آذرماه خبر داد.

پیست اسکی کوهرنگ پذیرای گردشگران کشور

ایسنا:سجاد یوسفی با اشاره به بارش برف در شهرستان کوهرنگ، اظهار کرد: پیست اسکی کوهرنگ (چلگرد) به مدت چند ساعت در تمام روزهای هفته برای آموزش ورزشکاران آماده به کار است.

وی با بیان اینکه پیست اسکی چلگرد روزهای تعطیل و جمعه از صبح تا بعدازظهر آماده خدمت رسانی به ورزشکاران ورزش های زمستانی و گردشگران است، اضافه نمود: طبق آمار در طول هفته به طور متوسط بیش از یک هزار گردشگر از این پیست بازدید می کنند.

یوسفی با اشاره به اینکه حداقل ارتفاع برف برای بازگشایی پیست اسکی 80 سانتی متر است، گفت: ارتفاع برف از اوایل هفته جاری خوشبختانه به بالاتر از حد استاندارد رسیده و از هفته جاری تا فروردین ماه 99 آماده خدمت رسانی به هم وطنان خواهد بود.

وی با اشاره به موضوع بین المللی شدن پیست اسکی کوهرنگ، اضافه نمود: پیست کوهرنگ دومین پیست مطرح کشور است که با رفع مشکلاتی همچون نبود اعتبارات لازم برای خرید زمین های پایین دست پیست به مساحت 33000 متر و مسطح نبودن سطح پیست این مهم محقق می شود.

یوسفی افزایش تجهیزات اسکی در شهرستان و افزایش امکانات خدماتی و رفاهی را لازمه پیست اتسکی کوهرنگ مطرح نمود و ادامه داد: این پیست قابلیت توسعه تا 400 متر و تبدیل شدن به تله کابین را داراست.

رئیس ادراه ورزش و جوانان کوهرنگ با اشاره به قابلیت های پیست اسکی این شهرستان، شرح داد: سال گذشته 8 دوره مسابقات اسکی در استان و 2 دوره مسابقات اسکی و اسنوبرد در سطح کشور در شهرستان کوهرنگ برگزار گشت.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به تعداد زیاد مصدومان تیوپ سواری در پیست، انجام این ورزش از سال 95 ممنوع شد و در حال حاضر این پیست تنها به ورزش اسکی اختصاص دارد.

منبع: توریسم آنلاین

به "پیست اسکی کوهرنگ پذیرای گردشگران کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیست اسکی کوهرنگ پذیرای گردشگران کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید