آزمایش اولین هایپرلوپ شناور دنیا

به گزارش وبلاگ بروز، ایسنا: کانادا اولین هایپرلوپ کاربردی با سیستم شناور و فشار در دنیا را اول نوامبر آزمایش خواهد نمود.

آزمایش اولین هایپرلوپ شناور دنیا

به نقل از اینهبیتت، دانشگاه واترلو اولین هایپرلوپ کاربردی با سیستم شناور و فشار بنام واترلوپ را هفته آینده در اونتاریو آزمایش خواهد نمود. همچنین گروه مذکور نمونه اولیه پوشش هایپرلوپ موسوم به GOOSE I را با سرعت بیشتر و وزن کمتر ساخته است.

هایپرلوپ یک سیستم حمل ونقل آینده نگرانه است که مسافران یا بار را در کپسول هایی با سرعت چند صد کیلومتر در ساعت از میان لوله های آلومینیومی بدون هوا(خلاء) منتقل خواهد نمود. این سیستم مفهومی حمل ونقل زمینی از یک سیستم رانشگر بر اساس الکترومغناطیس استفاده می نماید.

گروه واترلوپ به کاهش وزن وسایل نقلیه و سرعت بیشتر توجه نموده و در حال حاضر هدف این گروه رسیدن به سرعت 340 مایل در ساعت است.

اما در آزمایش اولیه هایپرلوپ فقط با نیمی از سرعت تئوری اعلام شده حرکت خواهد نمود، اما با اجرای کامل این پروژه سرعت واقعی آن به حقیقت خواهد پیوست. محافظ GOOSE I با کوشش های زیادی طراحی شده و با توجه به مقیاس و عملکرد آن ارائه شده است.

بعد از رونمایی از ایده نخستین هایپرلوپ در سال 2013، اسپیس ایکس و شرکت تسلا به سرعت در این طرح مشارکت کردند. مدیرعامل شرکت تسلا به طور مستقیم در ارائه طرح هایپرلوپ اسپیس ایکس در رقابت های 2015 نظارت داشته است. این نمایشگاه در 27 و 29 ژانویه 2017 برگزار خواهد شد و گروه واترلو اولین هایپرلوپ را از کانادا ارائه خواهد نمود.

منبع: برترین ها

به "آزمایش اولین هایپرلوپ شناور دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزمایش اولین هایپرلوپ شناور دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید