درخواست از ایران برای تحویل جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی

به گزارش وبلاگ بروز به نقل از گلوبال تایمز، مقامات پنج کشور کانادا، اوکراین، افغانستان، سوئد و انگلیس در دومین نشست مشترک خود درباره هواپیمای اوکراینی سقوط کرده در ایران بر لزوم پاسخ گویی تهران به سوالات متعدد درباره این حادثه تاکید کرده و خواستار ارسال جعبه سیاه هواپیما به خارج از ایران برای بازخوانی آن شدند.

درخواست از ایران برای تحویل جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی

نشست مشترک وزرای خارجه کانادا، اوکراین، افغانستان، وزیر دفاع سوئد و یک مقام ارشد وزارت خارجه بریتانیا دیروز شنبه 26 بهمن در حاشیه نشست امنیتی مونیخ برگزار گشت که نتیجه آن صدور بیانیه ای دو ماده ای بود.

این بیانیه را فرانسوا-فیلیپ شامپین، وزیر خارجه کانادا قرائت کرد که ایران را به تعجیل در انجام مسئولیت های خود بر اساس معاهدات بین المللی فرا می خواند.

وزیر خارجه کانادا در اظهارات خود عنوان کرد که مقامات پنج کشور یادشده در این نشست مشترک بر اجرای عدالت، شفافیت و مسئولیت پذیری کامل ایران تاکید کرده اند.

فرانسوا-فیلیپ شامپین افزود که محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران، نیز به عنوان مهمان به این نشست پیوسته که به او گفته شده ایران باید بلادرنگ به پرسش های بسیاری که پیرامون این رخداد تراژیک وجود دارد، پاسخ دهد.

بیانیه مقامات پنج کشور مورد اشاره نیز در وهله اول بر همکاری ایران بر انجام تحقیقات کامل پیرامون این رخداد بر اساس معاهده هوانوردی غیرنظامی بین المللی تاکید می کند.

به گفته وزیر خارجه کانادا، این امر به معنای آن است که ایران باید جعبه های سیاه هواپیمای سرنگون شده را به یکی از مراکزی که توانایی بازخوانی آن را دارند، تحویل دهد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "درخواست از ایران برای تحویل جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست از ایران برای تحویل جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید