پلاستیک درصدر زباله های تهرانی ها

به گزارش وبلاگ بروز، رئیس کمیته محیط ریست و خدمات شهری شورای شهر تهران ضمن تشریح مراحل تدوین طرح جامع پسماند تهران گفت: براساس برنامه ریزی های اجرا شده، طرح جامع پسماند تهران اردیبهشت ماه سال آینده از سوی شهرداری به شورای شهر ارائه خواهد شد.

پلاستیک درصدر زباله های تهرانی ها

سید آرش حسینی میلانی در گفت وگو با وبلاگ بروز، در خصوص آخرین وضعیت تهیه طرح جامع مدیریت پسماند شهر تهران گفت: یکی از تاکیدات شورای پنجم، تغییر نحوه مدیریت پسماند شهر تهران و به روزرسانی آن براساس اصول کارشناسی و آخرین متدهای علمی و بین المللی است چراکه روند کنونی مدیریت پسماند شهر تهران با توجه به شرایط مالی، نه ممکن و نه پایدار است.

وی ادامه داد: در این راستا، تهیه طرح جامع مدیریت پسماند برای داشتن یک چشم انداز در دستورکار نهاده شد و فاز مطالعاتی این کار با تعیین مشاور، از سال گذشته شروع شد.

رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری با بیان اینکه برای تدوین این طرح 18 ماه در نظر گرفته شده، گفت: به رغم این فرصت داده شده، شورا تاکید دارد تهیه و تدوین طرح های اصلاحی مدیریت پسماند و عملیاتی شدن آن در زمان بندی مناسب انجام گردد.

حسینی میلانی با اشاره به اقدامات شهرداری در حوزه پسماند طی چند ماه اخیر توضیح داد: اقداماتی هم انجام شده که از جمله آن می توان به اجرای پایلوت طرح تجمیع پیمانکاران خشک و تر در چند منطقه شهرداری تهران اشاره نمود که وضعیت این طرح هم اینک در حال بررسی و پایش برای گزارش گیری است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر اقدامات مشاور طرح جامع مدیریت پسماند در خصوص نمونه گیری پسماند به سرانجام رسیده است، گفت: در این مرحله کارشناسان از مراکز مختلف فراوری پسماند نمونه می گیرند تا وضعیت پسماند تر و همچنین درصد پلاستیک، کاغذ، شیشه و... در پسماند خشک را سنجش نمایند.

این عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه اطلاعات مربوط به کیفیت و ترکیب پسماند از سال 87 (11سال قبل)به روزرسانی نشده بود، مطرح نمود: این مسئله مهم برای برنامه ریزی در نحوه و چگونگی جمع آوری پسماند و همچنین نوع قرارداد با پیمانکاران خشک و تر لازم است.

حسینی میلانی اضافه نمود: پایش پیشین پسماند شهر تهران نشان می داد که بیشترین حجم و ترکیب زباله ها مربوط به گروه پلاستیک ها بوده است. نتایج جدید درباره ترکیب پسماند هم اکنون توسط مشاور در حال بررسی و بررسی است که پس از تعیین شدن، اعلام خواهد شد.

وی با بیان اینکه اعضای شورای شهر مایل هستند هرچه سریع تر طرح جامع مدیریت پسماند برای بررسی به شورا بیاید، مطرح نمود: براساس برنامه ریزی های انجام شده به نظر می رسد طرح جامع مدیریت پسماند اردیبشهت ماه سال آینده، برای بررسی به شورا بیاید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پلاستیک درصدر زباله های تهرانی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلاستیک درصدر زباله های تهرانی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید