پهلوان گفت پول و توانی برای احیا پدیده ندارم

به گزارش وبلاگ بروز، خبرنگاران/خراسان رضوی رییس کل دادگستری خراسان رضوی گفت: تا امروز همکاری از سوی محکومان پرونده پدیده برای مدیریت جدید این شرکت صورت نگرفته است.

پهلوان گفت پول و توانی برای احیا پدیده ندارم

به گزارش وبلاگ بروز، غلامعلی صادقی در نشست خبری ستاد تدبیر با موضوع شرکت پدیده در پاسخ به سوال وبلاگ بروز درخصوص همکاری پهلوان و سایر محکومین پرونده این شرکت با مدیریت جدید اظهار کرد: ما پیش از اینکه محکومان مورد تعقیب هم قرار بگیرند از آن ها خواستیم که در جهت تداوم فعالیت شرکت و همچنین در این راستا که سرمایه مردم با مشکل روبرو نگردد، همکاری نمایند و گفتیم که ما این همکاری آنان را لحاظ می کنیم اما متاسفانه همکاری جدی نداشتند.

وی ادامه داد: حتی قبل از جلسه دادگاه من با آقای پهلوان در خصوص حرف و حدیث هایی که در خصوص توان وی در ساماندهی شرکت گفته می شد، صحبت کردم و گفتم که من همین امروز حاضرم شما را آزاد کنم تا بروید و شرکت را ساماندهی کنید اما ایشان گفتند که نه پولی دارم و نه توانی دارم و من چنین ادعایی نیز نداشته ام.

رییس کل دادگستری خراسان رضوی اضافه نمود: به طور کل تا الان همکاری جدی از سوی محکومان صورت نگرفته، مطمئنا تا الان از هر همکاری محکومین، کارشناسان و صاحب نظران استفاده کردیم و پس از این هم اگر کسی در ارتقا و بهبود شرایط شرکت بتواند یاری کند، استفاده می کنیم.

صادقی اضافه نمود: مدیران اجرایی که احیانا در قالب مشارکت یا معاونت مرتکب جرم شده باشند آن قسمت پرونده به دستور دادگاه به داسرا برای تکمیل تحقیقات بازگشت و اکنون در حال اجرا تحقیقات است و پس از تکمیل پرونده به دادگاه ارسال می گردد.

وی اعلام نمود: ما اکنون اجرای حکم را پیگیری می کنیم، قبل از صدور رای دادگاه با حضور اعضای ستاد تدبیر در استان و وزرای مربوطه در مرکز کشور در راستای تامین منافع طلبکاران و به خصوص سهامداران جلسات مختلف کارشناسی تشکیل شد. ما در قالب مصوبه ستاد تدبیر آن چه که ممکن بود منافع سهامداران را بهتر تامین کند به دادگاه پیشنهاد کردیم و آن مصوبات که در ستاد تدبیر درجهت تامین منافع مردم بود دادگاه آن ها را لحاظ کرد و در رای خود گنجاند.

رییس کل دادگستری خراسان رضوی توضیح داد: ما اکنون اجرای حکم را پیگیری می کنیم. قبل از صدور رای دادگاه ستاد تدبیر با حضور اعضای ستاد در استان و وزرای مربوطه در مرکز کشور تشکیل شد در راستای تامین منافع طلبکاران و به خصوص سهامداران جلسات مختلف کارشناسی تشکیل شد. ما در قالب مصوبه ستاد تدبیر آن چه که ممکن بود منافع سهامداران را بهتر تامین کند به دادگاه پیشنهاد کردیم و آن مصوبات که در ستاد تدبیر درجهت تامین منافع مردم بود دادگاه آن ها را لحاظ کرد و در رای خود گنجاند.

صادقی بیان نمود: آقای کریمی(مدیرعامل جدید شرکت پدیده) برای اجرای حکم در این مقطع دوره گذار معین شد تا بتوانند مجمع عمومی را برگزار نمایند و شرکت در جهت قانونی قرار بگیرد. با صدور رای دادگاه برای مدیران شرکت پدیده معین جرم شد.

وی گفت: یکی از مشکلاتی که ما داشتیم و معین تکلیف نشده بود این بود که طلبکارها براساس رای دادگاه همه به سهامدار تبدیل شدند، به هرحال عدد و رقم این ها باید تعیین می شد خیلی از طلبکارها از تبدیل شدن به سهامدار امتناع می کردند با پیگیری آقای کریمی در جلسات فشرده و کارشناسی و بیان این مساله که این رای دادگاه است و راه دیگری وجود ندارد انتها آن ها قانع شدند و توافقات انجام شد و عدد و رقم ها تعیین شد و این قدم موثری هم در جهت اجرای حکم و هم تامین منافع سهامداران است.

رییس کل دادگستری خراسان بیان نمود: تا الان ما، مسئولین استانی، در قالب اعضای ستاد تدبیر به ریاست آقای استاندار برای اجرای حکم هماهنگ بودیم و یاری کردیم و مسئولین کشوری هم با مکاتبات و پیگری های انجام شده آمادگی لازم ایجاد شده است و حمایت های استانی و کشوری پای شرکت است تا شرکت هرچه سریع تر در جهت قانونی خود صورت بگیرد.

صادقی در خصوص تاکید قوه قضائیه بر پرونده شرکت پدیده، گفت: اولین توصیه رییس قوه قضائیه به من در زمان آغاز به کار خود این بود که برای اینکه پرونده پدیده منجر به رای دادگاه گردد هر پرونده دیگری وجود دارد از ردیف خارج و به این پرونده رسیدگی کنیم. حمایت جدی ایشان باعث شد که رای دادگاه صادر گردد و آن چه ما در قالب ستاد تدبیر مصوب کردیم خدمت رییس قوه قضائیه ارائه کردیم و ایشان هم همان مصوبات را تایید کردند و نهایتا در قالب رای دادگاه آمد.

وی در خصوص جذب سرمایه گذار جدید برای شرکت پدیده، اعلام نمود: براساس تکلیفی که ستاد تدبیر داشت ما در راستای حفظ منافع سهامداران با افراد متعددی دیدار داشتیم و صحبت هایی انجام شد اما مورد جدی نداشتیم که به مرحله واگذاری برسد مطمئنا اکنون که شرایط تشکیل مجمع عمومی و انتخاب هیات مدیره فراهم می گردد از این به بعد ستاد تدبیر بنا ندارد در شرکت تصمیماتی را بگیرد که بر خلاف خواسته مالکین و سهامداران باشد؛ پس از این خود سهامداران هستند که آن چه را که صلاح می دانند انجام می دهند.

رییس کل دادگستری خراسان رضوی گفت: گزارشی که آقای کریمی و همکارانشان دادند گزارش خوبی بود و قدم های خوبی برداشته شده و آینده روشنی برای شرکت ترسیم شده و توصیه ما این است که سهامداران تحمل نمایند و برای عرضه و فروش سهامشان به هیچ عنوان عجله ننمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پهلوان گفت پول و توانی برای احیا پدیده ندارم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پهلوان گفت پول و توانی برای احیا پدیده ندارم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید