پیغام رسان گوگل مانع از دریافت پیغام های مخرب و مشکوک می گردد

به گزارش وبلاگ بروز، شرکت گوگل اظهار داشت که از این پس پیغام رسان این شرکت به وسیله SMS و Spam Protection پیغامهای مشکوک و نا امن را شناسایی می نماید.

پیغام رسان گوگل مانع از دریافت پیغام های مخرب و مشکوک می گردد

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، از حدود یک ماه گذشته شرکت گوگل، ویژگی RCS را برای همه شرکتهای مخابراتی آمریکایی در برنامه گوگل مسیج خود روشن نموده است. بر این اساس کاربرانی که قبلاً آن را فعال ننموده اند ، باید هم پیغام ها و هم برنامه های خدمات حامل را به روز نمایند.

بر اساس این تغییرات جدید، هنگامی که ما یک رمز عبور را در تلفن های هوشمند خود دریافت می کنیم ، اغلب از یک شماره تلفن ناشناخته است. با این روش هر بار پیغام های SMS جعلی از ما بخواهند روی لینک های مخرب کلیک کنیم. SMS گوگل به ما اطلاع می دهد که آیا این پیغام حقیقی است یا جعلی و مخرب است. بر این اساس پیغام های تأیید شده در پنجره گپ ، نام و نشانی شرکت اسال نماینده را به کاربران نشان می دهد.

این سیستم فقط برای تایید شرکت های بزرگ کار می نماید و در حال حاضر در کشورهای ایالات متحده ، هند ، مکزیک ، برزیل ، انگلیس ، فرانسه ، فیلیپین ، اسپانیا و کانادا فعال شده است. این ویژگی از کاربران در برابر اسپم در زمان واقعی محافظت می نماید و به کاربران ارسال پیغام های مشکوک هرزنامه هشدار می دهد و تشخیص می دهد که آیا پیوند در پیغام ممکن است به یک وب سایت ناامن منتهی گردد یا خیر. کاربران همچنین می توانند پیغام های متنی هرزنامه را گزارش دهند و منبع را از ارسال متن دیگری مسدود نمایند.

منبع: انتخاب

به "پیغام رسان گوگل مانع از دریافت پیغام های مخرب و مشکوک می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیغام رسان گوگل مانع از دریافت پیغام های مخرب و مشکوک می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید