نوارِ تست قند خون دیابتی ها، بیمه نیست

به گزارش وبلاگ بروز، رییس هیات مدیره انجمن دیابت ایران با اشاره به اقدامات این انجمن در هفته دیابت، به نقش آموزش و آگاهی رسانی در این بیماری تاکید نمود و گفت: همچنان بیمه ها به علت کمبود بودجه وجهی در قبال نوار قندخون این بیماران پرداخت نمی کند.

نوارِ تست قند خون دیابتی ها، بیمه نیست

دکتر اسدالله رجب در گفت وگو با وبلاگ بروز، با اشاره به اینکه چهاردهم نوامبر، سالگرد تولد فردریک بانتینگ کاشف انسولین، تحت عنوان روز جهانی دیابت شناخته می گردد، گفت: البته در کشور ما بنابر نظر وزارت بهداشت از 18 تا 24 آبان ماه، هفته ای تحت عنوان هفته دیابت با شعار دیابت و خانواده در نظر گرفته شده است. بر همین اساس انجمن دیابت ایران فعالیت های زیادی در پارک ها، مدارس و اماکن عمومی جهت شناساندن بیماری انجام داده است. همچنین طی یک گردهمایی بزرگ در 20 آبان ماه با حضور بیش از 2هزار نفر سمینار روز جهانی دیابت را در بیمارستان امام خمینی برگزار کردیم.

وی با اشاره به اقدامات اجرا شده در این سمینار، اظهار کرد: این سمینار با حضور متخصصین، مسئولین و سیاست گذاران حوزه سلامت کشور با هدف شناسایی بیماری به عموم مردم کشور برگزار گردید. باید به دیابت به عنوان بیماری نگاه کرد که فرایند رو به رشدی داشته و هزینه های زیادی به خانوار و نظام سلامت کشور وارد می نماید. این موضوع به ما یاری می نماید بتوانیم تا حدود 83 درصد از بروز دیابت نوع دو به عنوان شایع ترین نوع دیابت جلوگیری کنیم.

وی با تاکید بر نقش پیشگیری و اهمیت آن، از مسئولین خواست بیشتر هزینه ها را برای بخش پیشگیری در نظر بگیرند و گفت: در همین زمینه علاوه بر وزارت بهداشت در هفته دیابت، وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون ورزش های همگانی یاری هایی کردند تا بتوانیم ترویج کننده شیوه صحیح زندگی همراه با ورزش و تحرک باشیم.

رجب به مسائل بیمه ای بیماران دیابتی اشاره نمود و اضافه کرد: در هفته گذشته جلسه ای با مسئولین بیمه سلامت و بیمه تامین اجتماعی داشتیم. در این جلسه هر دو طرف مسائل موجود را بیان کردند و به این نتیجه رسیدیم بهترین راهکار برای برون رفت از مسائل کنونی و کاهش هزینه ها، ترویج آموزش و آگاهی رسانی به مردم است. البته همچنان هم بیمه به علت کمبود بودجه وجهی در قبال نوار قندخون پرداخت نمی نماید.

وی با اشاره به تحریم های موجود در جهت تامین تجهیزات، گفت: تمام کوشش ما این است تا بدون ایجاد تشویش و استرس به مردم، از امکانات داخلی استفاده کنیم. ترویج نا امیدی به مردم نه تنها یاریی نخواهد نمود بلکه مسائل بیماران را بیشتر خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "نوارِ تست قند خون دیابتی ها، بیمه نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوارِ تست قند خون دیابتی ها، بیمه نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید